Elektrikli cihazların herhangi bir elektrik kaçağı tehlikesine karşı gövdelerinin bir iletkenle toprağa gömülü vaziyetteki topraklama sistemine bağlanması yöntemi. Böylece cihazda elektrik kaçağı varsa, dokunduğumuzda elektrik akımı bizim üzerimize değil, direnci daha az olan toprak hattı üzerinden geçer ve çarpılma riski ortadan kalkmış olur.

Topraklama Hattı Çekimi Neden Önemlidir?

Topraklama hattı çekimi ile elektrikli cihazların herhangi bir elektrik kaçağı varsa, elektrik kaçakları tehlikesine karşı gövdelerinin bir iletkenle toprağa gömülü vaziyetteki topraklama sistemine bağlanması gerekmektedir.

Bu şekilde çalışan elektrikli cihazda kaçak mevcutsa, dokunduğumuzda elektrik akımı bizim üzerimize değil, direnci daha az olan toprak hattı üzerinden geçerek toprağa akım yapacaktır. Bu sebeple beraber çarpılma riski ortadan kalkmış olacaktır.

Yuvam Elektrik olarak topraklama hattı çekiyoruz. Sizlere daha sağlıklı ve güvenli yaşam alanları sunmak, sizi korumak istememizin en etkili sebebidir.

Topraklama Yoksa Ne Olur?

Topraklamanın olmadığı yerde eğer bir elektrik kaçağı varsa elektrik kablolarına dokunan kişi yüksek voltajlı elektriğe kapılmış olur. Elektrik voltajı çok yüksek ise elektrik çarpan kişiye zamanında sağlık müdahalesi yapılmazsa kişide hayati tehlike unsurları ortaya çıkar. Elektrik kaçağı yapan kablo eğer bir cihaza bağlı ise topraklama olmadığı bir ortamda kaçak meydana geldiğinde kullanılan o cihaz patlamak suretiyle kullanılmaz hale gelecektir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Yuvam ElektrikKısaca Hakkımızda
Biz Yılların Verdiği Tecrübeyle Sizlere Hizmet Vermenin Mutluluğunu Yaşıyoruz.
Biz ekip olarak 7/24 her daim ulaşabileceğiniz ve en uygun, en kaliteli hizmeti alabileceğiniz bir ekibiz.
Bize Ulaşınİletişim Bilgilerimiz
Aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize 7/24 ulaşabilirsiniz.
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]